آموزش آندروید

android1

اندی روبین در منطقه چاپاکو در ایالت نیویورک آمریکا به دنیا آمد  ایشان از بنیانگذاران شرکت اندروید بود.

وی تا سال ۲۰۱۳، معاون ارشد بخش موبایل و محتویات دیجیتالی در شرکت گوگل بود ، وی پروژه توسعه سیستم عامل متن باز اندروید برای تلفن‌های همراه را هدایت می‌کرد.

کلمه اندروید به معنی “روبات انسان نما” است شاید علت این وجه تسمیه هم علاقه زیاد آقای روبین به روبات ها بوده است.

برنامه نویسی اندروید Android  با دو زبان برنامه نویسی امکانپذیر است؛ جاوا و ++C

همانطور که Java به زبان میانیتبدیل شده و توسط JVM  بر روی دستگاه مقصد اجرا می شود، برنامه های اندروید نیز توسط DVM بر روی دستگاه موبایل اجرا می شوند.

برای برنامه نویسی Java نیاز به JRE  و JDK داریم.با نصب JRE و JDK پیش نیاز های ترجمه برنامه نوشته شده جاوا به زبان واسط و میانی نصب خواهد شد.

برای نوشتن برنامه Java نیاز به یک محیط توسعه نیز می باشد که ما Eclipse را به عنوان محیط توسعه به شما پیشنهاد می کنیم.

علاوه بر اینها ما به SDK اندروید هم نیاز خواهیم داشت .

پس از دانلود موارد فوق الذکر ابتدا اقدام به نصب JDK و سپس JRE نمایید پس از آن اقدام به نصب sdk و سپس eclipse نمایید.

حال محیط توسعه Eclipse را باز کنید ، پس از باز شدن eclipse وارد منوی Window و سپس Preferences شده  از پنل سمت چپ Android را انتخاب نمایید. در قسمت SDK Location مسیر DEV_ROOT\sdk\android را انتخاب نموده و OK کنید.

در اینجا محیط توسعه شما برای توسعه برنامه های اندروید آماده شده است حال می توانید با یک برنامه ساده Hello World کار توسعه را آغاز نمایید.

 در قسمت مربوط به نظرات وب سایت می توانید کلیه سوالات و اشکالات خود را با کارشناسان ما در میان گذاشته پاسخ خود را در سریعترین زمان ممکن دریافت نمایید. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>